Lahodně s Ellou každý den

Lahodně s Ellou každý den

Dlouho očekávaný druhý díl Lahodně s Ellou každý den konečně vyšel v českém jazyce! O první knize Lahodně s Ellou jsem již psala. A troufám si říci, že její druhá kniha je ještě větší pecka!

WP_20160506_15_49_49_Pro

Struktura knihy

Snadné recepty a skvělá jídla pro zdravý životní styl najdete v knize rozděleny do šesti kapitol.

  • Snídaně
  • Zdravá strava do krabičky
  • Saláty
  • Jednoduché večeře pro všední dny
  • Vaření pro skupiny
  • Jednoduché sladkosti

Na konci knihy najdete také skvělé recepty na nejrůznější zklidňující nápoje pro zahřátí, relaxaci, pročištění nebo pouhé potěšení.

Osobně mě nejvíce potěšila kapitola o jídlech do krabičky. Skvělá inspirace na jídla do práce. Opět jsou v receptech použity základní suroviny, které má většinou každý doma. Tedy každý, kdo se stravuje alespoň trošku alternativně.

Recepty, které stojí za vyzkoušení

Mým prvním tipem jsou čokoládovo-karamelové řezy. Recept patří mezi finančně nákladnější, ale rozhodně s nimi okouzlíte na kdejaké narozeninové či zahradní párty.

Vegetariánská paella – tímto jednoduchým, ale velmi lahodným jídlem snadno nakrmíte i početnější rodinu. A chuť zeleniny v kombinaci s krémovou chutí kokosového mléka, hmmm. Jedna porce vám stačit nebude!

WP_20160506_15_48_58_Pro

Pokud jste stejně jako my doma milovníky těstovin a pesta, potom rozhodně musíte vyzkoušet pesto z čerstvé máty a kešu oříšků. V létě máme na balkoně a u babičky na zahradě máty až až, alespoň budu vědět, jak ji kromě mojita zpracovat.

Jsme na víkend u babičky a čeká nás trojitá oslava narozenin. Tak mám zálusk na mrkvové muffiny a pečenou zeleninu s pestem.

Tak co, máte ji i vy doma? A jaké recepty se již vyzkoušeli a co vás na knize nejvíce zaujalo?

Odebírejte zdravé recepty do vaší schránky!