Lahodně s Ellou

Lahodně s Ellou

Mám doma další kuchařku do sbírky. Docela dlouho jsem ji odolávala, ale nakonec jsem ji pořídila. A rozhodně nelituji. Všude se o této kuchařce píše jako o revoluční a musím souhlasit. Recepty jsou nápadité, ingrediencí nepoužívá mnoho a chuť vás mnohdy překvapí. Samozřejmě mile.

Kuchařka začíná příběhem autorky o tom, jak se k tomu životnímu stylu vůbec dostala. Jak se vyhrabala ze závislosti na čokoládě, tunách karamelu a zmrzlině. Během velice krátké doby se z Elly stal vegan bezlepkář. Po přečtení knihy (přečetla jsem ji opravdu celou) mám ještě větší odhodlání pokračovat v tom, jak se doma stravujeme a jsem přesvědčená, že je to správné pro nás všechny.

WP_20150905_12_38_04_Pro

Přírodní strava, minimum průmyslově zpracovaných potravin a hromada zeleniny a ovoce. Tuto kuchařku beru jako velkou inspiraci a postupně vyzkouším snad všechny uvedené recepty. Pokud ještě Ellu neznáte, doporučuji také její blog plný insirace.

Struktura knihy

Kapitola Začínáme – jde o jakýsi seznam nejčastěji používaných surovin v kuchařce. Při vaření se Ella neobejde například bez kokosového mléka, datlí Medjool, čerstvého ovoce a zeleniny, semínek či ořechů a rostlinných mlék.

Kromě seznamu nejčastěji používaných surovin se Ella rozepsala o jejich použití.

Kromě kapitoly Začínáme, zde naleznete kapitolu Obiloviny, Ořechy a semínka, Fazole a luštěniny, Zelenina, Ovoce, Smoothies a šťávy a Životní styl podle Elly.

Recepty jsou psány jednoduše stručně a celá kniha je prokládána krásnými fotografiemi Elly.

WP_20150905_15_11_33_Pro

Již nyní mám na seznamu celou řadu potravin a receptů, které chci vyzkoušet. Rozhodně chci pořídit vychvalované těstoviny z hnědé rýže, superpotravinu Baobab do smoothies. Z receptů určitě brzy vyzkoušíme limetkový koláč, kokosové Thajské kari s cizrnou a hráškovo-mátovou polévku.

Vlastně postupně vyzkoušíme asi vše, ale na tyto tři věci se těším asi úplně nejvíce. A co vy? Máte také doma Ellu? Který recept vás nejvíce zaujal?

Odebírejte zdravé recepty do vaší schránky!