Voňavé mandlové raw kuličky

Voňavé mandlové raw kuličky

Vánoce se pomalu a jistě blíží. Měli jsme s Neli volný den o víkendu, tak jsme se pustily do patlání dobrot. Upekly jsme variaci na perníčky, první kváskovou vánočku a také raw kuličky, které u nás zastanou cukroví.

Věřím, že Vánoce mohou být sladké a příjemné i bez tuny bílého cukru, mouky a všelijakých podivných čokoládových polev. Jako bonus, můžete raw kuličky dělat společně s dětmi a věřím, že je to bude bavit. Stejně jako naší Nelu. Nejdříve sypala suroviny do mixéru, následně sama mixovala a potom jsme spolu koulely.

K vytvoření vám bude stačit jen 5 surovin. My obvykle máme tyto suroviny vždy doma, takže když vás přepadne chuť na něco sladkého. Máme pamlsek hotový raz dva.

Ingredience:

150 gramů mandlí
75 gramů strouhaného kokosu
4 lžíce nepraženého kakaa
4 velké lžíce arašídového másla (dala jsem burákové máslo s kousky)
225 gramů datlí (použila jsem datlovou pastu)

copy

Postup:

Veškeré ingredience jsme postupně nasypaly do mixéru a mixovaly do kompaktní hmoty. Hmotu jsme přendali do misky a tvořily kuličky. Každá je jiná, jsou šišaté, ale jsou naše a moc dobré!

Ač v koulích není nic nezdravého, přeci jen díky burákovému máslu a mandlím se jedná o dost energetickou bombu, myslete na to, až je budete jíst. 🙂

Odebírejte zdravé recepty do vaší schránky!