Krtkův dort pro vegany

Krtkův dort pro vegany

S Honzou si na Valentýna dáváme každý rok jen nějaké hezké přání. Loni jsme s Neli vyráběly. Letos jsme víkend strávily u babičky a na vyrábění zde nebyl čas. Něco z lásky, něco navíc jsem však připravit chtěla. Tak jsem se pustila do patlání dortu.

Chtěla jsem, aby byl především pro Honzu. Takže musí být přiměřeně sladký, žádná pohanková mouka, dostatečně krémový a celkově prostě chutný. No a samozřejmě bez použití živočišných surovin.

Experimentovat se bojím, ale pořád to dělám. A občas se to podaří. Třeba jako tento dort. Originál, který mě procházením jednoho letáku ze supermarketu inspiroval jsem nikdy nejedla, ale to co jsem upekla je fakt dobré.

Ingredience jsou na dortovou formu o průměru 24 cm.

Ingredience na korpus:

200 gramů mouky (použila jsem špaldovou hladkou a celozrnnou)
50 gramů kokosového cukru
1 lžíce vinného kamene (kypřicí prášek)
1,5 hrnku rostlinného mléka (použila jsem rýžové)
1/3 hrnku kokosového oleje
3 lžíce raw kakaového prášku

2 celé banány

Ingredience na krém:

500 ml řádně vychlazeného kokosového mléka z plechovky (jen tuhá část)
1 lžíce kokosového cukru
40 gramů kvalitní hořké čokolády

WP_20160215_09_12_59_Pro

Postup:

Ingredience na korpus řádně smícháme a vlijeme do vymazané a vysypané dortové formy. Vložíme do 180°C předem vyhřáté trouby a pečeme zhruba 30 minut.

Upečený korpus vyndáme z formy a vydlabeme. Necháme si asi 2 cm okraj a asi centimetrovou vrstvu korpusu zespodu. Vydlabané kousky korpusu si odložíme do mísy na později.

Vydlabaný korpus vysteleme podélně nakrájenými banány. A přesuneme se k výrobě kokosové šlehačky.

Tuhou část kokosového mléka vložíme do mísy společně s cukrem a ručním šlehačem šleháme tak dlouho, dokud nemáme tuhou šlehačku. Do ní následně vmícháme nastrouhanou čokoládu a opatrně zamícháme.

Takto připravený krém nalijeme na banánovou vrstvu dortu a posypeme vydlabanými kousky korpusu.

A máme hotovo. Krtkův dort dáme alespoň na dvě hodiny do lednice.

WP_20160215_09_18_22_Pro

Jsem na sebe pyšná, dort je opravdu moc dobrý. I když jsem tomu mému patlání moc nevěřila. Nicméně ani Honza tomu nevěřil, dokud neochutnal. Ovšem dortu je hrozně moc, tak část poputuje do světa. Snad i tam bude chutnat.

Odebírejte zdravé recepty do vaší schránky!