Filcový dortík na velké jarní pikniky

Filcový dortík na velké jarní pikniky

Vlastní kuchyňku, nádobí a potraviny do ní Nelinka dostala ke 2. narozeninám. Dnes jí je 5,5 roku a vaření v kuchyňce (ale přidalo se k tomu i opravdické) je jedna z nejoblíbenějších činností, které dělá.

Píše si / kreslí recepty a následně vaří, zdobí a servíruje. Pořádá pikniky pro své holky (miminka, která s láskou opečovává) a plyšové kamarády. Nejraději však chystá narozeninové oslavy a párty, kde zve i mě a tátu.

Připraví nápoje, uvaří oblíbené těstoviny se zeleninou a pak samozřejmě nesmí chybět sladká tečka. Táta si vždy „poručí“ dort a Nel je hrozně nešťastná, že nemá. A jak ho á asi udělat. Proto byl dárek k svátku od naší nejšikovnější babičky jasný. Potřebujeme do výbavy filcový dortík.

Babička se jala úkolu zodpovědně a nadšení naší malé cukrářky je skvělé. Jakmile ho dostala, hned uspořádala v pokojíčku piknik a všechny nás řádně pohostila. Dokonce jsme si každý mohli vybrat ozdoby a jako bonus čokoládové hoblinky.

Návod na dortík:

Inspiraci na dortíky jsem hledala na Pinterestu. Při zadání slovního spojení „felt cake“ najdete opravdu mraky inspirací a můžete se směle pustit do díla. Mámě jsem poslala tento jednoduchý návod, podle kterého ušila náš dortík.

Kromě barevného filcu (barvu si zvolte podle toho, jaký druh dortu chcete udělat) budete potřebovat už jen vatu nebo jinou výplň k naplnění jednotlivých kousků dortíku, kousek suchého zipu, nůžky, jehlu nit a notnou dávku trpělivosti při šití.

Růžičky na dortu jsem taktéž přidělány kousky suchého zipu, lze je tedy přidělávat a oddělávat jak je libo. Babička Nelince ušila více barevných kytiček, aby mohla střídat dle svých preferencí. Čokoládové hoblinky, kterými lze dort posypat jsou jen tenké proužky nastříhaného hnědého filcu, který byl na chvilku namotán na prst, aby se pokroutil. Na dortu dělá opravdu velkou parádu.

Ráda bych připomněla, že prvními počiny naší babičky byly špagety, jahody, hrášek a dýně před 3,5 lety, které jsou dodnes hojně využívány. Mezitím spoustu druhů ještě přibylo a musím říct, že se těší oblibě nejen u naší Nel, ale také u jejich kamarádů, kteří si k nám chodí hrát.

Máte doma také vášnivé kuchtíky, kteří mají svou kuchyňku? Šijete jim jídlo k vaření? Používají dřevěné nebo vaří z opravdických ingrediencí?

Odebírejte zdravé recepty do vaší schránky!