Filcové jídlo do dětské kuchyňky

Filcové jídlo do dětské kuchyňky

Máme príma babičku! Opravdu. Jednou jsem se zmínila, že bych ráda našila nějaké potraviny Nelince do nové kuchyňky a babička se chopila jehly, nitě a filcu a tvoří. A jak ji to jde! Ušila Nelči první várku na zkoušku a už už hledám další tipy, co bychom nutně k vaření doma potřebovali.

Jahody, rajčata, špagety a hrášky

DSC_0177

Nelinka miluje jahůdky! Takže ty rozhodně nesmí v její kuchyňce chybět. Dnes si je prohlížela a už už vymýšlela, jak je bude vařit s hráškem. 😀 Ano, její kombinace jsou maličko neobvyklé, ale vždy si její výtvory všichni chválí.

Mimochodem hrášky mamka vymyslela fakt skvěle! Do každé z kuliček našila magnetku, do lusku dala protipól a tak Neli může jednotlivé kuličky vytahovat a zase schovávat.

DSC_0181

Další surovinou do kuchyňky jsou celozrnné farfalle, které babička zabalila do stylové skleničky. Těstovinky se u nás nejraději jí s bazalkovým pestem, avšak to zatím nevím, jak vyrobíme. Místo pesta má zatím rajčata a brokolici.

DSC_0179

Všechny ingredience mamka vyráběla z hlavy – některé nejsou dokonalé, ale všechny jsou z lásky ušité. Nezapomněla ani na Nelinky oblíbenou dýni.

DSC_0182

Tak snad ji to nadšení pro šití filcových potravin ještě chvilku vydrží a ušije Nelince ještě banán, meloun a květák, suroviny, které si moc přeje.

Odebírejte zdravé recepty do vaší schránky!