Zoo a rodinný park Robinson v Jihlavě

Zoo a rodinný park Robinson v Jihlavě

O víkendu jsme vyrazili na rodinný výlet do Jihlavy. Z loňského roku máme již odzkoušený Mahlerův penzion na hradbách. Příjemná rodinná atmosféra, hezké čisté pokojíčky a personál velmi příjemný a ochotný.

Zoologická zahrada Jihlava

Když jedete do Jihlavy, rozhodně nemůžete vynechat zdejší Zoologickou zahradu. Možná vás překvapí, jak malá ZOO to je a výběhy zvířat jsou celkem blízko sebe, ale tohle je také hlavní plus této zoologické zahrady.

WP_20160206_11_44_21_Pro

Hlavním mottem jihlavské ZOO je „ZOO bez mříží“. Všechna zvířata jsou od lidí rozdělena pouze přírodními materiály a ploty. V případě, že se jedná o nebezpečné zvíře, je od lidí odděleno skleněnými tabulemi, výhoda pro nejmenší děti. Krásně zvířata vidí bez toho, aniž byste je museli zvedat.

Celou ZOO zvládnete projít za relativně krátký čas, což ocení především rodiče malých dětí. Nejúžasnějším zážitkem, je však dětský koutek, který je řešen velice netradičně a moderně, kdy všechny prolézačky a atrakce jsou ze dřeva. Bonusem je velký tobogán. Při průchodu ZOO najdete řadu dřevěných soch, kterými děti mohou prolézat, posadit se na ně. Zkrátka nudit se nebudete ani minutu.

Rozhodně návštěvu doporučujeme. A když se vydáte mimo hlavní sezónu, je to ještě lepší. Sice nejsou otevřeny stánky s občerstvením, ale ten klid a pohoda je parádní.

Rodinný park Robinson

Druhý den jsme se vydali objevovat taje nového rodinného zábavního parku Robinson. Jedná se o největší rodinný park na Vysočině, který se pro veřejnost otevřel na začátku srpna 2015. V centru se pohybujete pouze v ponožkách, když nemáte vlastní, můžete si u vchodu nějaké zakoupit.

Ceník Robinson
Foto: z webu Robinsona

A za návštěvu rozhodně stojí! Do sytosti se zde vyřádí nejen děti, ale také dospělí. Čtyřpatrový prolézací labyrint, na jehož vrcholu čeká strmá a pořádně rychlá skluzavka, která je z bezpečnostních důvodů přístupná dětem od 6 let. Menší děti se mohou sklouznout v pomalejším tobogánu.

WP_20160207_10_40_45_Pro

Uprostřed prostoru se nachází velká sopka, na kterou lze vylézt dvěma způsoby. Po úbočí (těžší varianta) nebo projdete opičí dráhu, která vás zavedete k pirátské chýši. Sopka měla u Neli asi největší úspěch a troufám si říct, že u tatínka také. 🙂

WP_20160207_10_43_31_Pro

Vedle sopky je potom velká nafukovací lebka. Takový skákací hrad, který svírá v pravidelných intervalech své čelisti. Tohle byla jediná atrakce, kterou Nel nevyzkoušela. „Kousací hlavy“ se bála a ani s námi ji vyzkoušet nechtěla.

Naproti nafukovací lebky je hrací koutek pro nejmenší. Spousta barevných míčků do kterých se děti sklouznou po malých skluzavkách, pěnová houpadla ve tvaru mořských zvířat a přímo uprostřed je vzduchová fontána. Z té byla Nel velmi nadšená a dávat balónky nad vzduchové trysky tak, aby létaly ji bavilo dlouho.

V patře se potom nachází autodráha se šlapacími autíčky. Zde jsem velmi ocenila řešení dvojautíček, kdy rodič šlape a dítě se může povozit. Menší děti by jinak neměly šanci si dráhu vyzkoušet.

Vedle této dráhy najdete dráhu pro velké nafukovací koule. Ty slouží k dělání kotrmelců nebo k zápasům se soupeřem. Nad touto dráhou je obří pavoučí síť kokonů, které lze skrz na skrz v poměrně velké výšce prolézt a na konci si odpočinout na barevných polštářcích.

WP_20160207_12_00_15_Pro

Zábava ještě nekončí

Pokud se vám zdá, že již nyní je to spousta atrakcí, tak čtěte dál. Vedle obřích nafukovacích koulí se nachází další sekce, kde je pět trampolín. A skákání je opravdu zábava a pěkně se u toho rodiče zapotí.

Menším labyrintem, který zde je dojdete až ke střelnici na barevné pěnové míčky. Tato střelnice je na obou stranách a děti tak mohou bojovat proti sobě.

WP_20160207_11_42_53_Pro

V areálu máte za cenu vstupného k dispozici všechny atrakce. Jediné dále zpoplatněné symbolickou desetikorunou za jednu hru je vzdušný hokej a laserová střelnice. Tyto atrakce najdete hned za vstupní recepcí. Cenu za tyto atrakce obhajuje tím, aby se na všechny dostalo a lidé se u těchto atrakcí střídali.

K odpočinku slouží stolky s židlemi, které jsou v dolní i horní části centra. Jedině k těmto stolkům se můžete chodit občerstvovat. Je jich tam opravdu dostatek.

Přímo na hrací ploše mezi atrakcemi jsou navíc na zemi velké fatboy pytle na válení, kterých je po celém areálu také dost. Na hrací plochu z bezpečnostních i hygienických důvodů jídlo a pití nepatří.

Jídlo a pití

Je zakázáno si do prostoru vnášet vlastní potraviny a pití. V areálu je samoobslužná restaurace, kde si můžete ledacos zakoupit. Nabídka jídla není zrovna oslňující, ale na druhou stranu to není žádná pohroma.

V nabídce měli několik druhů teplých jídel. Například kuřecí stehno s rýží, kuřecí vývar, znojemskou omáčku a pro vegetariány těstoviny se sušenými rajčaty sypané sýrem či ovocné knedlíky s tvarohem.

Z menších jídel zde měli různé sladké dortíky, obložené housky a ovocné poháry se zakysanou smetanou. K pití se dala zakoupit voda, točená kofola, káva a horká čokoláda z automatu. Ceny byly přijatelné, žádné přemrštěné ani neúměrné.

WP_20160207_14_04_38_Pro

Myslím si, že sem ještě rozhodně někdy vyrazíme. Ale určitě s sebou vezmeme alespoň jednu další rodinu s dítětem, ať má Neli s kým pořádně řádit. Ono přeci jen běhat po atrakcích sama moc nechtěla a s rodiči to není taková zábava jako se stejně starým parťákem.

Odebírejte zdravé recepty do vaší schránky!