Zkumavky a míchání barev

Zkumavky a míchání barev

Protože Nela chytla zákeřnou rýmičku, byly jsme spolu 3 dny doma – hotový očistec. Pro nás obě. Nela bez dětí, akce, venku – já s ní. Ale žijeme. Obě. Ve čtvrtek navíc měla svátek. Vysněný budík jsme zatím nesehnali. Avšak úlovek z Tiger za 99 Kč slaví úspěch od čtvrtečního dne.

WP_20170202_10_47_52_Pro

Míchání barev

Nejprve si ke zkumavkám a kádinkám vzala obyčejnou misku s vodou a injekční stříkačku ze svého doktorského kufříku. Už tohle byla zábava na půl hodiny. A co teprve když jsem ji nabídla vodu obarvenou potravinářskými barvivy.

To teprve začala ta správná zábava. Míchala o sto šest. Přelívala a zkoumala různé kombinace. Sama došla na to, že spojením modré a červené vznikne fialová nebo smícháním červené a žluté ji vyšla krásná oranžová.

Byla barvami úplně fascinovaná a takové flow jsem již dlouho nezaznamenala. Dokonce zapomněla na jídlo! Kdo zná Nelu, čas snídaně, oběda a večeře si bedlivě hlídá. :-))

WP_20170202_10_36_56_Pro

Hra s čísly

Nela miluje čísla. V poslední době snad ještě více. Zkumavky mají na sobě napsány hodnoty – dalším úkolem tedy bylo nalít 15 ml červené tekutiny, 10 ml modré, 5 ml zelené a 3 ml žluté a porovnat kde je více a méně.

Tohle ji také moc bavilo. Výsledné zkumavky potom řadila podle výšky tekutiny od nejmenší po největší a naopak. Nebo na přeskáčku.

Zkumavky s kádinkami z Tiger tedy doporučujeme všemi deseti. Zaručují zábavu na dlouhé hodiny.

Odebírejte zdravé recepty do vaší schránky!