Zdravě a syrově a kokosové-chia kuličky

Zdravě a syrově a kokosové-chia kuličky

Mám novou kuchařku. Zdravě a syrově od Radmily Zrůstkové. Zaujala mě na první prolistování u kamarádky. Nejen, že je to výzva „vařit“ syrově, ale je skvělé, že jsou v kuchařce používány suroviny, které jsou u nás běžně k sehnání. Odpadá tedy všelijaké nahrazování exotických či jinak nedostupných surovin.

Dalším velkým plusem je rozdělení kuchařky. Recepty jsou zde řazeny dle ročních období – kniha tedy začíná jarem a končí zimou. V každé kapitole najdete – nejrůznější tipy na nápoje (smoothies), polévky, hlavní jídla a dezerty.

Na kuchařce oceňuji také krásné fotky pro ukázku a jasně definovaný postup přípravy. Bonusem jsou potom autorčiny dodatky, kde se rozepsala o méně obvyklých ingrediencích.

Kokosovo-chia kuličky

Prvním receptem, který jsem z kuchařky vyzkoušela byl recept ze sekce zima a byl to dezert. Kokosovo-chia kuličky byly hotové raz dva a výsledek byl jedním slovem famózní. Směs ingrediencí hravě zahnala chuť na sladké a touze mlsat konvenční čokoládu. K výrobě navíc potřebujete jen pár surovin, které doma určitě najdete.

DSC03490

Ingredience:

1 šálek kokosu
1 šálek pohankové mouky
1/2 šálku raw kakaa
1/2 šálku rozinek – (já jsem předem na pár hodin namočila)
2 polévkové lžíce medu – (použila jsem rýžový sirup)
1 polévková lžíce semínek chia (namočených – ve 4 lžících vody – utvoří gel)

Postup:

Postup hravě zvládne i dítě. Veškeré ingredience nasypete do kuchyňského robotu a umixujete z nich lepkavou směs. Z hotové směsi tvoříte kuličky, které dáte ztuhnout do lednice. A pak už jen sníst.

Odebírejte zdravé recepty do vaší schránky!