Zajíci v krabici

Zajíci v krabici

Zkoušíte do svého jídelníčku zařadit nové zdravé potraviny? Zajímáte se o zdravou výživu? Potom určitě vyzkoušejte zajíce v krabici.

Dlouho jsem tento projekt sledovala jen zpovzdálí a na konci ledna jsem se rozhodla konečně objednat si také svou první krabici. A výsledek? Jsem z ní nadšená!

DSC03413

Co jsou zajíci v krabici?

Zajíci v krabici je projekt mladého páru, kteří se nám Čechům žijících na omáčkách, knedlíkách a moukou zahuštěných polívkách snaží do domácností a jídelníčků dostat zdravé a kvalitní potraviny.

Každý měsíc vám tak domů přijde krabice v níž najdete „zajíce“ – 5-6 zdravých potravin. Nikdy dopředu nevíte, co se v krabici ukrývá. Veškeré výrobky jsou bez umělých barviv, konzervantů, sladidel a GMO. Před odesláním objednávky také vyplníte, zda trpíte nějakými alergiemi (mléko, sója, atd.) či zda jste vegetarián či vegan. Následně vašim preferencím krabici maximálně přizpůsobí.

Skvělým bonusem jsou krásně graficky zpracované karty s recepty z potravin v krabici. Nemusíte si tedy jako začátečníci se zdravou stravou lámat hlavu nad tím, co s potravinami udělat a jak je zpracovat.

DSC03414

Únoroví zajíci

Měsíc únor je věnován Ájurvédě a tradiční čínské medicíně. V únoru byste se měli věnovat ledvinám a podpořit je.

V krabici jsem tak našla rýžovou miso pastu – vyrobena z fermentovaných sojových bobů a rýže, skvělá na dochucování polévek, omáček. Místo klasických ochucovadel typu bujón. Dále tam máme Ájurvédský čaj – dle slov autorů krabice výborný s mlékem (ať už kravským či rostlinným) a medem. Já zatím nemám vyzkoušeno, ale co nevidět ho jistě vyzkouším.

Nejvíce mě z krabice však potěšilo pesto ze sušených rajčat složené opravdu jen z rajčat, olivového oleje a bylinek. Žádné konzervanty ani nic podobného. K nim se budou dokonale hodit Italské těstoviny připomínající chapadla chobotnice.

DSC03416

A posledním výrobkem tohoto měsíce byla tyčinka z oříšků. Lahodná, přirozené sladká a dostatečně velká, aby zahnala chuť na sladké a zahnala hlad.

DSC03417

S jistotou zkrátka mohu říct, že tohle opravdu nebyli naši poslední zajíci v krabici.

Odebírejte zdravé recepty do vaší schránky!