Veganská kuchařka - od českého kuchaře

Veganská kuchařka - od českého kuchaře

Dobrá zpráva pro vegany a lidi, kteří zastávají zdravý životní styl. Vyšla nová veganská kuchařka. A ještě jedná dobrá zpráva – napsal ji český autor, kuchař. Suroviny, které při vaření využívá jsou tedy u nás k sehnání. Žádná velká exotika.

David Zmrzlý provozovatel rodinného bistra PURO a kolektiv sepsali inspirativní kuchařku, jejíž recepty jsou již otestovány na lidech. Kuchařka je rozdělena do 6 kategorií a bonusem je slovníček pojmů, který vám pomůže v zorientování se v exoticky znějících názvech potravin.

DSC_0083

Jak to vypadá uvnitř kuchařky

Minimum textu, velké barevné obrázky a všeříkající ikony. Asi takhle bych shrnula kuchařku do jedné věty. Málo textu neznamená, že zde není řečeno vše podstatné – naopak. Soupis surovin, krátký postup co s nimi dělat.

Krásná velká fotka jídla je v kuchařce základ. Po prvním prolistování mám chuť snad na všechno. A ikony jsou super pro lidi s různým omezením. U každého jídla naleznete seznam „značek“ zda je pokrm RAW, bez lepku, zda obsahuje sóju, ořechy, přidaný cukr či zda je pokrm zásaditý.

DSC_0084

Dále je kuchařka rozdělena na letní a zimní pokrmy. Pro mě super tipy na jídla, kterými se v létě ochladit a naopak v zimě zahřát.

Najdete zde také celou řadu RAW receptů – pro mě velká výzva zase doma vyzkoušet „nevaření“. Tomatová polévka nebo RAW tatarák z červené řepy vypadají fakt lákavě.

Už teď se můžete těšit na nějaký zajímavý recept z této kuchařky.

Odebírejte zdravé recepty do vaší schránky!