Předškolákový týdeníčky pro chytré hlavičky - recenze

Předškolákový týdeníčky pro chytré hlavičky - recenze

Máme doma předškolačku! Je tomu tak. Uteklo to jako voda a Nel touží umět psát, číst a počítat. Protože já nejsem dostatečně trpělivá a spoustu věcí neumím, doma ji vzdělávat určitě nebudeme. Mimochodem, naše dítě se zhrozilo, když jsem ji tohle navrhovala. Touží se učit společně s dětmi, nosit aktovku a běhat ve škole po velké zahradě.

Vybrat však školu, která by odrážela naše požadavky – byla dostatečně svobodná, měla šanci projevit svůj názor a byli zde respektující průvodci a ještě neměla pořadník do roku 2050 není vážně jednoduché. Fakt. A to i v Brně, kde by člověk řekl, že si bude moct vybírat.

Pokud pro své děti nechcete klasiku, nezapomeňte si o místo dostatečně předem zažádat. Nejlépe hned, jak se dítě narodí. A to beze srandy.

Předškolákový týdeníčky

Sešitů pro předškoláky, kvízů, hádanek a říkánek máme doma opravdu hromadu. Většinou jsme však narazili na fakt, že co sešit to jedno nějaké zaměření. Ať už uvolňovací cviky, procvičování abecedy, přes jednoduché počty až po vybarvování a malování podle čísel.

Ale naše zvídavé dítě chtělo více. Je to tedy dáno především tím, že všichni její největší kamarádi již do školy chodí a ona se jim nutně potřebuje vyrovnat. Tak jsem hledala a narazila právě na tyto předškolákový týdeníčky.

Byla jsem dosti skeptická, uznávám. A s objednáním stále otálela. Nakonec, ale kamarádka dělala hromadnou objednávku, tak jsem se prostě přidala. A nelitujeme. Já ani Nela.

Hlavičkové úkoly: rozvíjí dítě mentálně. Dítě se naučí barvy, tvary, protiklady (ty Nel teď dávají fakt zabrat), prostorová představivost, slabikování a rýmování. Těchto odvětví je zde opravdu spoustu a úkoly jsou pěkně zpracované. Nel asi tento sešit baví nejvíce. Zatím zde našla nejvíce věcí, které dělá poprvé a přijdou ji zajímavé.

Jízda tužkou: grafomotorické úkoly. Perfektní k uvolňování ruky. Nel stále občas drží tužku jako prase kost, ale po chvilce těchto cvičení se dokáže hezky uvolnit a pak s tužkou také lépe pracovat. Ve většině případů zařazujeme tento sešit vždy jako první.

Praktik pro život: chování ve společnosti, základní hygienické návyky, ale také dny v týdnu a měsíce v roce. Seznámení se s praktickými věcmi plněním zajímavých úkolů.

Pohybovky: jsou zábavné cviky na podporu hrubé motoriky dnešních dětí. Nel dost baví – děláme je vždy jako poslední a pořádně se u toho nasmějeme.

Co se nám na sešitech líbí:

– všechny sešity jsou v praktické složce, nic se tedy nikde neválí a nepoztrácí
– je zde dost úkolů na stříhání, to je u nás stále hit – veškeré stříhání je na kraji daného listu, aby zbytečně nezasahovalo do zbytku úkolů
– úkoly jsou lehce pochopitelné a zajímavě zpracované
– bonusem je mapa a samolepky, které si děti lepí za splněné úkoly

Za nás jednoznačně velice zdařilý komplexní soubor pro budoucí prvňáčky a rádi doporučíme dál.

Odebírejte zdravé recepty do vaší schránky!