Mozaika z barevných PET víček

Mozaika z barevných PET víček

Teď, když je venku víc a víc sychravých dní, je třeba vymýšlet pro Neli více domácí zábavy. Z dětství si pamatuji hříbečkovou mozaiku. Moc ráda jsem skládala obrázky všeho druhu. Jednu mozaiku jsme Neli již koupili, avšak zatím s moc malými hříbky a je na ní ještě dost „neohrabaná“, i když pokud se snaží docela ji to jde, avšak ji to moc nebere.

Tak jsem zkusila vyrobit domácí mozaiku a to je jiná. K výrobě skoro nic nepotřebujete. Jen různobarevná víčka z PET lahví (nejlépe bez nápisů – hrozně děti rozptylují a ruší). Poté vám postačí jen obrázky s kolečky, pro delší trvanlivost zalaminovat.

WP_20151030_08_45_04_Pro

U skládání s Neli procvičujeme barvy. Především tedy jejich názvy. Barvy pozná bezpečně již nějakou dobu, má spíš problém s jejich pojmenováním. Také jsme skládaly na rychlost. Variant, co lze s mozaikou vymyslet je celá řada.

Pro větší děti nebo pro rozvíjení fantazie použijte nebarevné předlohy. Dítě si potom samo volí barvy víček, kterými obrázek vyplní.

Předlohy, které používáme doma si můžete zde stáhnout a vytisknout (zip, 4 MB). Tiskněte na šířku – jen tak docílíte správné velikosti. Obrázky jsou staženy z Pinterestu nebo Internetu.

Odebírejte zdravé recepty do vaší schránky!