Loutkové divadlo MARIONETINO

Loutkové divadlo MARIONETINO

Naše Nela je náročná ve všech směrech. A co se týká hraček, je to ještě horší, jen tak ji něco nebaví, u ničeho nevydrží. Zkrátka všechno je nuda. Je zvídavá a miluje „hry na něco“. Jen zřídka jsem jen máma a ona jen Nela.

Za to dost často jsem víla, porodní asistentka, host v restauraci či pacient a Nela jednorožec, rodící žena, malá sestra, velký brácha a kdo ví co ještě.

Proto, když se loni babičky začaly pídit po tom, co koupit k Vánocům začala jsem hledat něco, co by její hry na role uspokojilo. Nápad by byl – loutkové divadlo. Avšak klasické velké loutky, kulisy a doplňky opravdu nemáme kde skladovat. A pořizovací cena je také vysoká. A co když by ji to nebavilo?

A pak jsem našla Marionetino – loutkové divadlo sbalené do kufříku.

Divadla Marionetino

Těsně před Vánoci (ano, vždy sháním dárky na poslední chvíli) již měli vyprodanou dřevěnou verzi divadla. A tak jsem vybírala z lepenkových variant. Upřímně, trochu jsem se bála, zda divadlo něco vydrží, když je „z papíru“, nicméně mé obavy jsou po roce poměrně intenzivního používání naší Nely vyvráceny.

Knihařská lepenka, ze které jsou loutky vyrobeny je opravdu dostatečně pevná. Jediné co utrpělo u nás újmu je část krabice, která se používá jako pódium. A když po ní zuřivě běhají kůzlátka, vlk a jiné loutky je vidět opotřebení.

Z nabízených sad jsem vybrala loutkové divadlo s bajkami. Kromě loutek, rekvizit a kulis v sadě byly také scénáře k jednotlivým bajkám.

Ano, podle scénáře se u nás doma moc nehraje, ale slouží nám alespoň ke čtení mimo hraní.

Nely kreativní osobnost se promítá také do hraní pohádek a tvoření nejrůznějších zápletek. Nutno podotknout, že vše vždy skončí dobře. Všichni se mají rádi, jsou spokojení a nikomu se nic nestane. Je super vidět svět dětskýma očima.

IMG_20171007_121014

Praktické informace ohledně divadla

Loutky se připevňují na dřevěné tyčky pomocí „lepící gumy“. Nela tomu říká žvýkačka. Fixační guma drží dobře, z loutek jde však sundat snadno a nezanechává žádné stopy. Dokonce ani na nábytku nebo kdekoliv jinde.

Celé divadlo, opravu celé včetně kulis a doplňků je zabaleno v jedné krabici. Můžete tedy převážet / přenášet téměř kdekoliv. Složení je snadné, s malou dopomocí si ho Nela poskládá sama.

Líbí se mi také grafické zpracování postaviček. A barvy loutek jsou jasné a zářivé.

Divadlo u nás zkoušelo hrát již více kamarádů a známých a všem se moc líbilo. Ještě, když bychom si mohli hrát jak chceme a paní režisérka nám do toho neustále nevstupovala. 🙂

Odebírejte zdravé recepty do vaší schránky!