Kooperativní dětská hra Mmm! od MINDOKU

Konečně naše Nela věkem i rozumem vyrostla do věku, kdy chce hrát deskové hry. Začali jsme zlehka klasickým Člověče nezlob se, Černým Petrem a obdobnými deskovkami pro menší děti. Teď jsme pořídili první kooperativní hru. A má úspěch, tak se s ní musíme pochlubit a třeba někoho inspirovat.

Když jsem hru vybírala, šlo mi především o to, aby to nebyla jedna z dalších her, kde jde jen o náhodu. Chtěla jsem, ať u toho také přemýšlí a hledá cesty, jak vyhrát.

Mmm! Mindok

Nejoblíbenější knihy jsou u nás o Myškách. Když jsem tedy narazila na deskovou hru, kde hlavní roli sehrály právě myšky, bylo to příjemné překvapení.

Dětskou hru připravil Reiner Knizia a v českém vydaní ji připravilo vydavatelství Mindok.

IMG_20180205_092049

Cíl hry

Hra je určena pro 1 – 6 hráčů ve věku 5+. Pravidla jsou jednoduchá a jedna hra vám nezabere déle než 20 minut. Můžete si zvolit také ze dvou obtížností – hrací plán je oboustranný.

Vašim úkolem je pomoci myšákovi Radimovi dostat dobroty z lednice do svého úkrytu dříve, než vás dopadne černý kocour. Jídlo sbíráte pomocí tří speciálních kostek, na nichž jsou symboly pěti druhů jídla.

Herní plán je rozdělen na čtverečky a zaplněn potravinami. Každé jídlo zabírá určitý počet soust (čtverečků). V lehčí variantě 2 – 4 čtverečky a v té těžší 2 – 5 políček.

Potraviny zakrýváte žetony s myšákem a odnést do svého úkrytu si je myšky mohou pouze tehdy, zaplní-li potravinu celou.

Pokud se vám v jednom tahu nepodaří zaplnit alespoň jednu celou potravinu, posune se kocour blíže ke kuchyni.
Pointa hry je tedy velmi snadná – ukrást jídlo dříve než vás lapne kocour.

Pár slov na závěr:

Nás hra doma baví všechny. Myslím si, že ji hravě zvládnou děti od 4 let. Přijde mi skvělé na této hře, že se dítě naučí spolupracovat v týmu, vyslechnout si názor druhých (při rozhodování, které sousto jídla zrovna myši ukradnou).

Navíc se mi líbí, jak je hra graficky zpracovaná. Za nás mohu vřele doporučit!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.