Kooperativní dětská hra Mmm! od MINDOKU

Kooperativní dětská hra Mmm! od MINDOKU

Konečně naše Nela věkem i rozumem vyrostla do věku, kdy chce hrát deskové hry. Začali jsme zlehka klasickým Člověče nezlob se, Černým Petrem a obdobnými deskovkami pro menší děti. Teď jsme pořídili první kooperativní hru. A má úspěch, tak se s ní musíme pochlubit a třeba někoho inspirovat.

Když jsem hru vybírala, šlo mi především o to, aby to nebyla jedna z dalších her, kde jde jen o náhodu. Chtěla jsem, ať u toho také přemýšlí a hledá cesty, jak vyhrát.

Mmm! Mindok

Nejoblíbenější knihy jsou u nás o Myškách. Když jsem tedy narazila na deskovou hru, kde hlavní roli sehrály právě myšky, bylo to příjemné překvapení.

Dětskou hru připravil Reiner Knizia a v českém vydaní ji připravilo vydavatelství Mindok.

IMG_20180205_092049

Cíl hry

Hra je určena pro 1 – 6 hráčů ve věku 5+. Pravidla jsou jednoduchá a jedna hra vám nezabere déle než 20 minut. Můžete si zvolit také ze dvou obtížností – hrací plán je oboustranný.

Vašim úkolem je pomoci myšákovi Radimovi dostat dobroty z lednice do svého úkrytu dříve, než vás dopadne černý kocour. Jídlo sbíráte pomocí tří speciálních kostek, na nichž jsou symboly pěti druhů jídla.

Herní plán je rozdělen na čtverečky a zaplněn potravinami. Každé jídlo zabírá určitý počet soust (čtverečků). V lehčí variantě 2 – 4 čtverečky a v té těžší 2 – 5 políček.

Potraviny zakrýváte žetony s myšákem a odnést do svého úkrytu si je myšky mohou pouze tehdy, zaplní-li potravinu celou.

Pokud se vám v jednom tahu nepodaří zaplnit alespoň jednu celou potravinu, posune se kocour blíže ke kuchyni.
Pointa hry je tedy velmi snadná – ukrást jídlo dříve než vás lapne kocour.

Pár slov na závěr:

Nás hra doma baví všechny. Myslím si, že ji hravě zvládnou děti od 4 let. Přijde mi skvělé na této hře, že se dítě naučí spolupracovat v týmu, vyslechnout si názor druhých (při rozhodování, které sousto jídla zrovna myši ukradnou).

Navíc se mi líbí, jak je hra graficky zpracovaná. Za nás mohu vřele doporučit!

Odebírejte zdravé recepty do vaší schránky!