Konečně máme v rodině doktora!

Konečně máme v rodině doktora!

„Stetoskop sestři, a teď injekci a veeeelkou náplast“. Ozývá se poslední dny u nás doma. Neli k Vánocům dostala vysněný doktorský set a jako bonus u příbuzných ještě zubaře od PlayDoh. Léčíme tedy nejrůznější bebíčka a nemoci od rána do večera. Předepisujeme tulení, mazlení, čtení pohádek a lenošení.

A jaké dělá Neli zubní protézy, panečku! A babičky si konečně libují, že mají v rodině doktora! 🙂

WP_20151210_10_37_22_Pro

Hotové doktorské kufříky se mi nelíbily. Plastové hračky nevalné kvality, které se po třech dnech hraní rozpadnou, nebyly těmi pravými adepty pro naší dračici, která chce opravdu léčit. 🙂 Proto jsem se dala do shánění a doktorský kufřík ji poskládala sama.

Co nesmí správné MUDr. chybět?

Stetoskop nebo-li také fonendoskop – funkční, aby hezky poslouchala, jak bije srdíčko. Popřípadě skvělá pomůcka k zjištění, zda rýma již „sedí“ na průduškách a je tak nutné navštívit lékaře či nikoliv.

Injekce. I když s těmi zatím Neli naštěstí nemá žádnou zkušenost, líbí se ji. 🙂 Nejčastěji s nimi aplikuje miminku papání rovnou do pusinky.

Obvazy a náplasti. Tak tohle je hodně oblíbená činnost. V obvazech jsem omotaná neustále, ale to opětovné motání x krát denně je občas úmorné.

Chybět nesmí ani teploměr. Koupila jsem obyčejný digitální za 60 kč v lékárně. Pípá a to je pro Neli více než důležité.

Doktorský plášť. Žádné správné doktorce nesmí chybět. Prvně jsem se sama chtěla vrhnout do jeho šití, ale nesehnala jsem žádný kloudný návod. Nakonec jsem pořídila zde. A je parádní!

Celý balíček receptů jsem za 20 kč pořídila v SEVtu a k němu nechala vyrobit razítko na míru.

K závažnějším operacím nebo zubařskému vyšetření nesmí chybět rouška! Sehnala jsem v jedné drogerii do 10 Kč.

WP_20160101_15_35_26_Pro

A doktorský set je hotový. Záměrně jsem vynechala dřevěné špachtle (Neli vyšetřování je již tak místy drastické). Ráda bych však sehnala ještě otoskop (avšak žádný pořádný za rozumnou cenu jsem zatím nenašla).

Všechny věci jsem nacpala do kufříku od Kazeta a nadšení pod stromkem bylo ještě větší a lepší než jsem čekala.

Zubařský set PlayDoh

Plastelínu PlayDoh již máme otestovanou dávno. Neli si s ní hraje moc ráda. Děláme do ní otisky nohou zvířátek Schleich, vyrábíme možné i nemožné věci.

Když jsem při hledání inspirace dárků příbuzným narazila na zubařský set, bylo jasno. A úspěch má veliký. Vrtáme, plombuje a čistíme zuby denně.

WP_20160101_09_42_41_Pro

Líbí se mi, jak si Neli hru na zubaře sama nějakým způsobem vždy posune. Pacienti dostávají od ní kázání o pravidelném čištění zoubků, nadměrné konzumací dobrot a pravidelných kontrolách u zubaře. Jo, děcka si fakt pamatují hodně, jen my je občas máme za hloupoučké.

Letošní Vánoce byly krásné! Užili jsme si je nejdříve jako rodina a následně u babiček. Je krásné vidět dětskou upřímnou radost z každé drobnosti a Neli vše korunovala ještě neustálým děkováním, že právě tohle si doopravdy přála.

Do nového roku 2016 všem přejeme především pevné zdraví, hromadu lásky a porozumění!

Odebírejte zdravé recepty do vaší schránky!