KidOFit - dětské barefoot boty

KidOFit - dětské barefoot boty

Přišlo jaro a teploměr ukazuje vyšší teploty. Je čas vyměnit vyteplené zimní boty za nějakou pohodlnou jarní obuv. Výběr byl letos pro mě poměrně těžký. Věděla jsem, že chci pro Neli minimalistickou, super ohebnou, dostatečně širokou, lehoučkou a prostornou botičku. Na českém trhu téměř nemožné. Bohužel.

Dvakrát jsme měli botky značky Little blue lamb, ale stále to nebylo úplně ono. Čtením recenzí, hledáním a pátráním jsem nakonec narazila na značku KidOFit a byla jsem velmi mile překvapena.

DSC03771

Design a výjimečnost botiček

Vezmeme to od podrážky. Ta je tvořena velmi měkkým a poddajným elastomerem, který perfektně napodobuje chůzi na boso a tím podporuje přirozený pohyb nohy.

Podrážka botičky je průhledná. Snadno tak zjistíte, jak vašemu dítěti bota padne, jaký má nadměrek a zkrátka zda dítku bota „sedne“.

Neli má užší nohu, proto mě velmi mile překvapil nastavitelný pásek kolem nožky, který můžete dle potřeby dítka utáhnout či povolit. Bota tak vždy perfektně drží a z nohy neklouže.

K botičkám dostanete také dva druhy vložek. Ty mají sloužit k tomu, pokud je dítěti bota větší. Postupem času lze vložky ubírat, až zůstane bota úplně bez nich. My máme od začátku vložku jednu. Nadměrek má Neli 1,8 cm a v botech chodí bez sebemenších problémů.

DSC03799

První dojmy z botiček

Boty doma máme teprve chvilku, ale hned od prvního obutí si je Neli oblíbila. Běhá v nich parádně, nezakopává, nevadí ji. Tím, že jsou na suchý zip, zvládá si je sama obout (musím ji je zapnout) a vyzouvání (pokud není líná) ji také jde samotné.

Botičky jsme objednávali na slovenském e-shopu www.nanozky.sk, ale brzy tyto barefootové botičky naleznete také na českém eshopu (možnost osobního odběru v Brně) www.lesniskritek.cz

Na závěr se můžete podívat na video o botičkách KidOFit (v angličtině).

Odebírejte zdravé recepty do vaší schránky!