Je libo čaj o páté?

Je libo čaj o páté?

Máme doma malou kuchařinku. Vaření ji baví od té doby, co sama sedí. Prvně sedávala na kuchyňské lince, koukala, osahávala si postupně nádobí a suroviny. Dnes v 19 měsících zvládá dost kuchyňských úkonů sama. Minimálně si chce vše sama pořádně prozkoumat a do všeho se zapojit.

Zkrátka není dne, kdybychom spolu nepřipravovaly nějaké jídlo. Dárek k letošnímu svátku byl tudíž jasný. Sada nádobí na přípravu čaje. Takže nyní když nevaří se mnou v kuchyni, vaří sama čaj a nám ho nosí ochutnávat.

Pořídili jsme ji plechovou sadu, která obsahuje 4 hrnečky, konvičku na samotný čaj, talířky, malé lžičky, cukřenku, tácek a dokonce také plátěné ubrousky.

10962133_10203759147478813_129450045_n

Čajové sáčky

Co by to však bylo za sadu nádobí bez čaje, že jo. Klasické čajové sáčky pod rukama naší kuchařinky nevydrží dlouho a čaj je rozsypaný všude. Tak jsem se pustila do tvoření.

DSC03385

Nakoupila jsem filc v několika barvách a začala jsem šít. Žádné velké umění není třeba. Obkreslila jsem si klasický čajový sáček a pak zmenšila na požadovanou velikost. Abych sáčky vylepšila, našila jsem na ně ještě ovoce. Nakonec tak vznikl čaj zelený, citrónový a jahodový. No a výsledek? Jsem na sebe pyšná! Ruční práce mi nikdy nějak zvlášť nešly a tohle byla výzva, kterou jsem dle svých představ zvládla.

DSC03390

Odebírejte zdravé recepty do vaší schránky!