Inspirace - dětský pokoj

Inspirace - dětský pokoj

Je to tady. Naše malá holčička (tohoto času skoro 3,5 roku) chce vlastní pokojíček. Na hraní s kamarády, shovávání se před mámou a dokonce začíná přemýšlet nad tím, že by tam snad i spala. Tak jsme se jali zařizovat dětský pokojík.

Protože tíhneme k minimalismu, ráda bych k tomu vedla i Neli. Takže v pokojíčku nebudou žádné zbytečnosti, lapače prachu, závěsy, milion polštářků ani nic podobného.

Favi.cz

Začala jsem tedy na internetu hledat povlečení a nějaké praktické doplňky, aby hotový pokoj vypadal jako útulné místo na hraní a spinkání.

Při hledání a brouzdání po různých e-shopech jsem narazila na Favi.cz. Vyhledávač nábytku, dekorací a dalších nezbytností vedoucích k zútulnění bydlení.

Prostě vše na jednom místě. Což mi vyhovuje, jelikož upřímně nejsem typ člověka, který hodiny sedí u vybírání čehokoliv. Nedej bože na dvaceti různých místech.

Moc se mi líbí také inspirační část webu, kde jsem si při prohlížení různých částí domu říkala, jak bych to asi chtěla a co bych rozhodně doma mít nemohla.

Do nového pokoje nová postel a povlečení

Velkou otázkou, kterou momentálně řešíme je postel. Neli spí od narození s námi. Užíváme si to. Všichni tři. Nyní dozrává pomalu k tomu, spát sama. Vybíráme tedy postel a povlečení. Ovšem vybrat vkusné povlečení, uf. Nakonec jsme narazili na Moshi Moshi.

A tady naopak řešíme, které vybrat, neboť se nám líbí snad všechny. Ale nejspíš máme favorita!

povleceni-favi
Líbí se mi, že je povlečení ze 100% jemné bavlny, hebké na dotek (odzkoušeno u kamarádky). Po delším praní drží tvar i barvy. A hlavně, je krásné. Žádné kýčovité postavičky a přitom dětské.

Lampička na zeď

Další věc, kterou aktivně sháníme je světýlko na zeď. Takové ať se při něm dají číst pohádky na dobrou noc, ale ať není příliš ostré. A samozřejmě chceme něco jednoduchého.

Světýlka na stěnu nejrůznějších lampiček a světýlek je opravdu hodně. Upřímně jsem takový výběr snad ani nečekala.

lampa

Tohle je favorit Nelinky. Protože máme celý pokojíček v bílé barvě a jen pár barevných doplňků, hledáme k tomu také adekvátní světýlko. Bílých, které by se nám líbily jsme moc nenašli a pak na nás vykoukla tahle lampička, která překvapivě nestojí ani několik tisíc jako předchozí kousky, které si mladá slečna vybírala.

Další malé a milé nezbytnosti

Protože pokoj, který momentálně Nelinka obývá není nikterak velký, nechceme jej zahltit věcmi a přeplácat. Momentálně zde má poličky na pár pomůcek, stůl na malování a šuplíky s oblečením.

Pár maličkostí bych však zde ještě chtěla. Neli má ráda květiny – pořídíme ji tedy nějaké neškodné květiny nebo bylinky (uvidíme pro co se rozhodne) také do pokojíčku.

Máme spoustu fotek a některé by si zasloužily viset. Vybereme tedy nějaké rámečky na fotky a pokojík rozveselíme společnými momentkami.

Až bude pokojíček hotov (doufám, že se konečně k tomu dopracujeme) pochlubím se s výsledkem. Mezitím budu ráda za fotky inspirace a řešení vašich dětských pokojíků.

Odebírejte zdravé recepty do vaší schránky!