G21 Perfect smoothie a recept na mandlové máslo

G21 Perfect smoothie a recept na mandlové máslo

Již delší dobu jsem snila o něčem více než o obyčejném tyčovém mixéru, který sice zvládne leccos (dostával ode mě fakt zabrat). A potom jsem ho viděla a měla jsem jasno. Ano, není to Vitamix, ale G21 Perfect smoothie na naše rostlinná mléka, ranní a večerní smoothies, pomazánky a másla je více než dostačující.

perfect smoothie

Máme ho doma pár dní. takový předčasný ježíšek, ale stihla jsem ho otestovat již naplno. Kromě smoothie z různého druhu ovoce a zeleniny jsem v něm mixovala také ořechy a datle jako základ na RAW dort, udělala jsem kokosové mléko (z čerstvého kokosu) a v neposlední řadě také mandlové máslo s pravou vanilkou a kapkou rumu – ach na tohle jsem vážně hrdá, je skvělé.

Je nutné říci, že tento mixér není určený na mixování malého množství. Ořechů jsem tedy dala 20 dkg a to už šlo. Sice jsem musela více stírat vznikající hmotu ze stěn mixéru, ale z výsledné konzistence i celého procesu jsem velmi spokojená. Máslo jsem postupně mixovala asi 15 minut (s přestávkami).

Výsledná hmota je jemná a přiměřeně hustá. Hůř díky velikosti se z mixéru rozmixovaná hmota dostává, ale podle mě to není žádná tragédie. Někomu však tento fakt může vadit více.

Věřím, že nám bude sloužit skvěle. I když čekám, že časem přijdu na nějaké nedostatky.

Mandlové máslo s vanilkou

Ingredience:
20 dkg mandlí Natural
1 vanilkový lusk
1 lžíce dobrého rumu

Postup:

Postup snad ani není potřeba zmiňovat. Nasypete mandle do mixéru a mixujete do té doby, dokud vám z mandlí nevznikne hmota – máslo. Během mixování jsem přidala ještě vydlabaný vanilkový lusk a lžíci rumu.

Mandlové máslo můžete používat do ranních obilných kaší, do smoothie nebo třeba ke slepování cukroví či sušenek. Není zde žádný přidaný cukr.

WP_20151222_10_28_28_Pro

Hotové mandlové máslo uchovávejte v lednici, kde vydrží poměrně dlouho. Pokud na něj nebudete chodit se lžičkou jako my. 🙂

Co možná o mandlích nevíte

Mimochodem, mandle jsou dokonalým zdrojem mnoha základních a nezbytných živin pro lidský organismus.

  • Mezi potravinami rostlinného původu patří mandle k jedněm z nejbohatších na proteiny.
  • Více než polovinu hmotnosti mandlí tvoří tuky.
  • Jsou bohaté na vitaminy B1, B6 a na vitamin E.
  • Obsahují také významné množství hořčíku, draslíku a železa.
  • A v neposlední řadě je v mandlích obsah vápníku o hodně vyšší než v kravském mléku (266 mg/100 g).

Pokud budete mandle konzumovat pravidelně dodáte pevnost svým svalům, zocelíte své nervy a také snáze překonáte stres.

Důležité je také zmínit, že i když jsou mandle bohaté na tuky, nezvyšují v krvi hladinu cholesterolu, ale naopak ho účinně snižují. To samé platí pro vlašské ořechy. Proto si tyto ořechy dopřávejte pravidelně celá rodina.

Odebírejte zdravé recepty do vaší schránky!