Dancing eggs |Tanec s vejci HABA

Dancing eggs |Tanec s vejci HABA

Dancing eggs | Tanec s vejci od HABA je úžasná zábava na podzimní deštivé dny. Dlouho jsem toužila s Neli hrát nějaké stolní hry, ovšem narazila jsem. Sedět a hrát pexeso prostě nebude, protože je to nuda.

Tak jsem hledala a hledala, až jsem ji našla. Celá hra spočívá v tom, kdo udrží všechna svá vejce a nasbírá co nejvíce bodů. Není to však jen tak! Vejce musíte držet například mezi koleny, pod bradou nebo v lokti. Navíc vejce mohou měnit své majitele. Zkrátka ideální hra pro malé neposedy.

A protože se blíží Vánoce, ano opravdu se blíží. Je na čase začít s tipy na dárky. Troufám si říci, že tímhle se pod smrčkem zabaví celá rodina.

IMG_20170928_174051

Pravidla hry

V balení najdete 9 žlutých gumových vajec – ta mají hodnotu 1 bod a jedno bonusové dřevěné vejce za 2 body. Kromě vajec jsou v balení také dvě hrací kostky. První kostka vám prozradí, jak můžete vajíčko získat a druhá určí, kam si ho máte dát.

Místy to opravdu není sranda. Zvlášť když máte jedno vejce pod bradou, druhé v loketní jamce a třetí mezi koleny a máte s nimi obíhat stůl. Je to zábava. Hráli jsme hru také s prarodiči a to se Nel líbilo maximálně. Vidět kolem stolu poskakující babičku.

Zkrátka živá hra, která pomáhá rozvíjet jemné motorické dovednosti, ale také rychlé reakce a hbitost. Žádná nudná tichá deskovka.

Hra je doporučena pro 2 – 4 hráče od 5 let. Nela má 4 roky, hru pochopila ihned a v průběhu neměla jediný problém s porozuměním.

Odebírejte zdravé recepty do vaší schránky!