Brownies z červené řepy? Překvapí vás

Brownies z červené řepy? Překvapí vás

Neděle. Venku vítr a Nelinka rozhodla, že ráno ven nejdeme. Tak jsem začala přemýšlet, co bychom mohly upéct dobrého, když je ta neděle. Včera Honza mluvil o čokoládě, tak jsem mu chtěla udělat radost a začala jsem vymýšlet recept s použitím čokolády.

Dlouho básním o brownies – našla jsem v lednici již trošku scvrklou řepu a tak bylo jasno. Uděláme brownies s červenou řepou, čokoládou a oříšky. A výsledek je skvělý! O recept se tedy podělím a vy se řepy v zákusku vůbec nebojte.

DSC03713

Ingredience:

500 gramů červené řepy (oloupané)
230 gramů špaldové mouky
60 gramů raw kakaa
200 ml rostlinného mléka (použila jsem zbytek ovesného)
50 ml oleje (použila jsem lískooříškový)
1 lžíce vinného kamene (kypřicí prášek)
80 gramů vysokoprocentní čokolády
2 hrsti nasekaných oříšků (použila jsem vlašské)

DSC03714

Postup:

Nejprve se zaměříme na řepu. Po oloupání ji nakrájejte na malé kousky a uvařte ve vodě do měkka. Mezitím si můžete připravit nádobu, ve které se bude brownies péct. Já jsem použila klasickou dortovou formu, kterou jsem si vymazala olejem a vysypala strouhaným kokosem.

Poté, co se řepa uvaří do měkka ji mixérem společně s rostlinným mlékem a olejem rozmělníme na pyré.

V míse smícháme suché ingredience. Špaldovou mouku, vinný kámen, kakao, nasekané oříšky a čokoládu. Pomalu k této směsi přilijeme tekutou směs a řádně smícháme.

Těsto nalijeme do dortové vymazané a vysypané formy a pečeme ve 180°C předehřáté troubě zhruba 30 minut.

DSC03723

Věřím, že si pochutnáte. Chuť řepy je v koláči krásně cítit. Je krásně vláčný, místy narazíte na oříšek – zkrátka je vážně super. Určitě jsem ho nedělala naposledy.

Odebírejte zdravé recepty do vaší schránky!